Výsledek obrázku pro platba kartou

 

Jsme na Facebooku:

 

TOPlist

 

Parkování přímo
před obchodem
ZDARMA
po dobu 30 min.
 
 
 


 

 

 

 

 

TOPlist

KONTAKTY

Ing. Ivana Hanusová
Ptácká 155
29301 Mladá Boleslav
tel: +420 605 952 761
fax: +420 326 710 481
napište nám
info@mb-detskaobuv.cz
Mobil: +420 605 952 761

INFORMACE

arr3E-shop: platební a dodací podmínkyČeská republikaObjednané zboží bude dle dispozic odesláno prostřednictvím kurýrní společnosti GLS na... arr3E-shop: obchodní podmínkyObchodní podmínky Všeobecná ustanovení  Obchodní podmínky platí pro nákup v internetovém... arr3E-shop: GDPRPodmínky ochrany osobních údajů  I. Základní ustanovení Správcem osobních údajů podle čl. 4 bod... arr3Péče o obuv s membránou na čištění kožené obuvi (broušená kůže, semiš) použijte vlažnou vodu a kartáček, na kůži... arr3Dárkové poukazyHodnotu i motiv poukazu (svátek, narozeniny, první botičky, vánoce, Mikuláš, botičky na první školní... arr3SLEVA - ZPŠNabízíme 5% slevu pro pojištěnce Zdravotní pojišťovny ŠKODA. Slevy jsou  poskytovány na základě... arr3VĚRNOSTNÍ PROGRAMPro stálé zákaníky nabízíme věrnostní program.   ... arr3TABULKY VELIKOSTÍ   Při měření dítě postavte bosou nohou na papír a obkreslete obě chodidla. Tužku mějte kolmo k... arr3VYHLEDÁVAČESeznam webových stránek (katalogů), kteří nás podporují.   Katalog stránek hyk Katalog stránek PYN... arr3KONTAKTDětská obuv HEJRUP Ing. Ivana Hanusová Ptácká 155 29301 Mladá...

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 890,00 Kč
naše cena 495,00 Kč
naše cena 1 190,00 Kč

Otevírací doba prodejny:

Pondělí     8.00-17.00

Úterý      8.00-17.00

Středa     8.00-17.00

Čtvrtek    8.00-17.00

Pátek       8.00-17.00

Sobota     9.00-12.00

 
 

 

 


RADY, ODKAZY ...

UŽITEČNÉ INFORMACE

VÝROBA KOBEREČKŮ:

Vhodnou formou, jak poskytnout dítěti podněty ke stimulaci nožiček jsou senzomotorické koberečky.

Bosá chůze (a obzvláště v období rané chůze) po nerovném terénu přispívá významně k zdravému vývoji chodidel a celkově pohybového aparátu. Preventivně i léčebně působí na plochá chodidla nebo vpadlé kotníky. To především díky tomu, že se zapojuje svalstvo, které na běžném rovném povrchu nemá šanci.

Ideální je použít koberečky s nízkým chlupem a vše připevnit pomocí tavné pistole (knoflíky, provazy, suky, kamínky, korkové špunty..)

Kobereček umístěte tam, kde se dítě pravidelně pohybuje (koupelna, chodba, pokojíček..)

Související obrázek Výsledek obrázku pro koberečky stimulace děti

VÁZÁNÍ TKANIČEK  • Dětská noha roste, obuv nikoliv. Kontrolujte pravidelně, zda dítě z obuvi nevyrostlo. U batolat doporučujeme kontrolu jednou za měsíc, u předškoláků a mladších školáků za čtyři až pět měsíců, u patnáctiletých až dvacetiletých jednou za půl roku.
  • Novou obuv kupujte včas, když je zapotřebí. V souladu s růstem nohou platí – čím menší dítě, tím více párů obuvi za rok. Poškození nohou vzniká, jestliže se trvale nosí krátká obuv.
  • Žádná obuv se nepoddá do délky a pouze obuv z přírodních materiálů povolí do určité míry do šířky.
  • Dbejte na to, aby děti nosily obuv podle účelu, ke kterému byla vyrobena. Sebepohodlnější sportovní gumotextilní nebo celogumová obuv se nehodí k celodennímu nošení.
  • Nekupujte obuv na tržištích a dětských burzách. Nenechávejte děti nosit boty po starších sourozencích.
  • Dětské noze neprospěje ani nošení opotřebované obuvi se sešlapanými opatky a patníky, s prošlapanými podešvemi a devastovanými podšívkami a stélkami.
  • Prohlížejte pravidelně, jak dítě obuv opotřebovává. Prohlížením obuvi poměrně snadno zjistíme první příznaky deformací.
  • Dodržujte pravidelnou hygienu nohou dětí, včasné a správné stříhání nehtů, nošení bavlněných ponožek a punčocháčů.
  • Mějte vždy na paměti, že obuv není jen módním doplňkem oblečení dětí. Slouží hlavně jako podpůrný a stabilizující prvek zdravého vývoje jejich nohou.

Je vhodné, aby dítě zkoušelo celý pár obuvi a aby se v nové obuvi prošlo po prodejně. Sledujeme přitom, zda obuv neklouže z paty.

Zásadně při koupi obuvi neprosazujeme heslo – to se časem poddá, a spíše se řiďme pravidlem – to, co sedí při zkoušení, bude sedět i při nošení.

Přetištěno z časopisu D-test 10 - 11/2001

 

CVIČENÍ JE HRA

Dopřejme našim dětem zdravé nožičky. Nestačí jen nosit ortopedické vložky. Je potřeba každý den s dětmi vyrtvale cvičit. Na stránkách www.cviceni-je-hra.cz najdete inspiraci, jak cvičení udělat pro děti zajímavé a žádané. Vše je včetně obrázků, popisů a dalších doporučení.

Zajímavé odkazy a články o zdravém obouvání dětí:

- cvičení pro zdravé nožičky, www.cviceni-je-hra.cz - ZDE

- třetina prvňáčků má deformovaná chodidla, www.ceskenoviny.cz, 24.7.2016

- článek ČOKA: "Bosá"chůze zas tak zdravá není... ZDE

- článek ČOKA: "Bosé" boty? Ve městě na ně zapomeňte! - ZDE

- nekvalitní obuv kazí dětem nohy - ČOKA - ZDE

- kritéria pro výběr dětské obuvi, FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o - ZDE

- seznam dodavatelů dětské certifikované obuvi - ZDE

- aktuální seznam platných certifikátů "žirafa" - ZDE

- závadná dovozová dětská obuv - ZDE

- nebezpečné dětské polobotky z Číny - ZDE

- jak vybrat dětskou obuv - ZDE

- test MF Dnes 2013 - video

- test MF Dnes 2013 - výsledky

- test MF Dnes 2008 - ZDE, výsledkyZmJiZDYzMm